fbpx

Czy warto kupować mieszkanie z miejscem postojowym?

Podczas zakupu nowego mieszkania od dewelopera bardzo często istnieje możliwość zakupienia miejsca parkingowego np. w hali garażowej. Jest to dodatkowy wydatek, który niekiedy może się opłacić. Czy warto zdecydować się na miejsce parkingowe, kupując nowe mieszkanie?

Zakup nowego mieszkania wraz z miejscem parkingowym

Decyzja o zakupie miejsca parkingowego wcale nie jest łatwa. Po pierwsze, jest to dodatkowy wydatek, a w końcu inwestując w nowe mieszkanie, które później trzeba będzie jeszcze wykończyć i urządzić, musimy dokładnie zaplanować budżet i skrupulatnie nim zarządzać. Jeśli więc wahasz się z tą decyzją, w pierwszej kolejności powinieneś sprawdzić, czy w pobliżu mieszkania znajdują się ogólnodostępne parkingi z wystarczającą liczbą miejsc postojowych dla mieszkańców. Pamiętajmy, że na mniejszych osiedlowych parkingach często pojawia się problem z zaparkowaniem pojazdu, szczególnie w godzinach popołudniowych i wieczornych. Jeżeli okaże się, że może istnieć problem z wolną przestrzenią dla samochodu, zakup własnego miejsca postojowego może być najlepszym rozwiązaniem.

Tutaj należy jednak pamiętać, że deweloperzy zwykle mają świadomość, iż większość właścicieli mieszkań jest zmotoryzowana. Nie zmienia to jednak faktu, że zwykle wolne miejsca postojowe są kalkulowane adekwatnie do ilości mieszkań, a nie konkretnych użytkowników pojazdów (co z oczywistych względów byłoby dość trudne do oszacowania). Jeśli więc w rodzinie używane jest więcej niż jedno auto (a niekiedy nawet więcej niż dwa), również może pojawić się problem ze znalezieniem miejsca dla wszystkich pojazdów.

Warto również wziąć pod uwagę fakt, że parkowanie pojazdu na własnym miejscu parkingowym w hali garażowej to nie tylko wygoda i oszczędność czasu, ale również większe bezpieczeństwo pojazdu.

Zupełnie innym zagadnieniem jest zakup miejsca garażowego do celów inwestycyjnych. To również ciekawe rozwiązanie, którym interesuje się coraz więcej inwestorów. Zakup miejsca postojowego na wynajem może również być opłacalną opcją, jeśli w okolicy panuje deficyt ogólnodostępnych parkingów.

Libra Developer Sp. z o.o.

Domy jednorodzinne i mieszkania na sprzedaż
60-131 Poznań
ul. Augustyna Kordeckiego 6A/1
tel. 061 89 31 041 
kom. 509 497 040
.