fbpx
Mieszkania od dewelopera

Przewaga nowego nad starym, czyli dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera

Wiele osób planujących zakup swojego pierwszego mieszkania boryka się z dylematem, czy wybrać nowe mieszkanie od dewelopera, czy też zdecydować się na lokum z rynku wtórnego. Oba rozwiązania mają swoje wady oraz zalety i w dużej mierze zależą przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Niemniej nowe mieszkania posiadają kilka atutów, których nie zapewnią nam mieszkania już wcześniej użytkowane przez inne osoby. Jeśli więc nadal nie możesz się zdecydować, które rozwiązanie będzie dla Ciebie optymalne, przeczytaj nasz artykuł i poznaj najważniejsze korzyści z zakupu mieszkania deweloperskiego doceniane przez naszych dotychczasowych klientów.

 

5 powodów, dla których nowe mieszkanie od dewelopera to idealne rozwiązanie dla również dla Ciebie!

  1. Mieszkanie dopasowane do Twoich potrzeb.

To główna i najważniejsza zaleta, która bardzo często przesądza o tym, że klienci wybierają mieszkania z rynku pierwotnego. Można wybrać mieszkanie, które całkowicie spełnia nasze oczekiwania pod względem metrażu czy rozkładu pomieszczeń. Bogata oferta różnorodnych lokali sprawia, że wybór jest urozmaicony. Bez problemu znajdą dla siebie idealne lokum rodziny z dziećmi, single, osoby starsze, pary itd. Co więcej, możesz samodzielnie i zgodnie z własnymi preferencjami urządzić lokal, używając materiałów wykończeniowych spełniających Twoje oczekiwania. To właśnie swoboda w decydowaniu o tym, jak będzie wyglądać przyszłe mieszkanie, sprawia, że rynek pierwotny jest tak atrakcyjny dla wielu nabywców.

  1. Pewność uregulowanej sytuacji formalno-prawnej.

Kupno nowego mieszkania od wiarygodnego dewelopera to również pewność uregulowanej sytuacji formalno-prawnej naszego lokum. Za sprawą tzw. Ustawy Deweloperskiej nabywcy mieszkań od deweloperów są objęci ochroną prawną. Ustawa ta wprowadza obowiązek sporządzania umowy deweloperskiej w formie aktu notarialnego. Co więcej, wszelkie koszty sporządzania umowy, sądowe i odpisów są dzielone między nabywcą a deweloperem.

  1. Nowe mieszkanie w rozsądnej cenie.

Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nowe mieszkanie to duża inwestycja, która często pochłania oszczędności całego życia, a w większości przypadków wiąże się z koniecznością wzięcia wieloletniego kredytu. Z drugiej jednak strony nowe mieszkanie to również szansa, aby nieco ograniczyć koszty transakcyjne. Nabywca nowego lokalu od dewelopera jest zwolniony od konieczności uiszczania 2% podatku od czynności cywilnoprawnych (kwota, którą płacimy deweloperowi, zawiera już ten podatek).

  1. Nowe nie tylko mieszkanie, ale i cały budynek.

Współczesne budownictwa zdecydowanie różni się od tego sprzed kilku lat. Zaawansowane technologie, przyjazne środowisku materiały, rozwiązania poprawiające komfort mieszkania - to wszystko będzie miało bezpośredni wpływ na jakość mieszkania w danym miejscu. Decydując się na rynek pierwotny, masz pewność, że ani nasze mieszkanie, ani budynek, nie będą wymagać w najbliższej przyszłości remontu.

  1. Na rynku pierwotnym możesz zyskać więcej niż tylko mieszkanie.

Standardem w nowoczesnym budownictwie są parkingi podziemne, komórki lokatorskie, windy, tereny rekreacyjne itp. Znacznie większą wagę kładzie się również na estetykę i funkcjonalność mieszkań. To szereg wielu udogodnień, których na próżno szukać w starszych blokach.

Libra Developer Sp. z o.o.

Domy jednorodzinne i mieszkania na sprzedaż
60-131 Poznań
ul. Augustyna Kordeckiego 6A/1
tel. 061 89 31 041 
kom. 509 497 040
.