fbpx
Mieszkania od dewelopera

Szukasz nowego mieszkania? Zwróć uwagę na jego lokalizację

Jest wiele czynników, które warto wziąć pod uwagę szukając nowego mieszkania dla siebie i swojej rodziny, ale jedną z pierwszych i najważniejszych kwestii jest odpowiednia lokalizacja. To od lokalizacji w dużej mierze zależy komfort życia na danym osiedlu. Jakie kwestie warto wziąć pod uwagę, wybierając nowy adres do zamieszkania.

 W jakim celu kupujesz swoje nowe mieszkanie?

Wybór odpowiedniej lokalizacji w dużej mierze zależy od tego, w jakim celu kupujesz mieszkanie. Jeśli jest to inwestycja przeznaczona na wynajem, w pierwszej kolejności należy określić preferencje grupy potencjalnych najemców. Przykładowo, jeśli planujesz wynajmować mieszkanie studentom, powinieneś skłaniać się ku mieszkaniom zlokalizowanym w pobliżu uczelni wyższych. Jeżeli jednak wolałbyś wynajmować swoje lokum osobom pracującym, zwróć uwagę na dzielnice w pobliżu skupisk przedsiębiorstw czy centrów biznesowych. Kupując mieszkanie dla siebie, musisz uwzględniać potrzeby swoje i swojej rodziny.  Paradoksalnie precyzyjne określenie własnych potrzeb często wcale nie jest tak prostym zadaniem jak się wydaje.

Zwróć uwagę na to, co powinno znajdować się w pobliżu Twojego nowego mieszkania

Jest kilka istotnych punktów strategicznych, które decydują o tym, czy dana lokalizacja będzie dla ciebie optymalna. Osoby szukające mieszkania dla siebie i swojej rodziny powinny zwrócić uwagę na to, czy w okolicy znajdują się żłobki, przedszkola i szkoły, a także przystanki autobusowe lub tramwajowe. Ważna jest też dostępność punktów handlowo-usługowych w okolicy. Osoby, które na co dzień dojeżdżają do pracy własnym samochodem powinny też sprawdzić, jak wygląda sytuacja na okolicznych drogach w godzinach szczytu. Kolejna istotna kwestia dla posiadaczy czterech kółek do dostępność miejsc parkingowych w najbliższym otoczeniu.

Warto też zwrócić uwagę na to, czy po pracy będziemy mieli szansę przyjemnie spędzić czas wolny. Sprawdźmy, czy w pobliżu znajdują się place zabaw, tereny zielone lub obiekty rekreacyjne.

Co więcej, warto też dowiedzieć się, jakie są plany zagospodarowania terenu, zwłaszcza planowane w przyszłości obiekty i rozwój infrastruktury. Dzięki temu już na etapie zakupu mieszkania będziemy mieć pewność, że w przyszłości nie powstaną na naszym osiedlu inwestycje, które niekoniecznie są zbieżne z naszymi oczekiwaniami.

Libra Developer Sp. z o.o.

Domy jednorodzinne i mieszkania na sprzedaż
60-131 Poznań
ul. Augustyna Kordeckiego 6A/1
tel. 061 89 31 041 
kom. 509 497 040
.