fbpx
Mieszkanie na parterze

Mieszkanie na parterze też ma swoje zalety

Bardzo wiele osób traktuje mieszkania na parterze jako lokale drugiej kategorii. Z tego powodu wielu kupujących z góry odrzuca oferty parterowych mieszkań na sprzedaż, chociaż często są one znacznie atrakcyjniejsze cenowo i metrażowo niż opcje na wyższych kondygnacjach. Czy jednak przy współczesnym budownictwie parter rzeczywiście oznacza same wady?

 

Mieszkanie na parterze - obalamy niektóre mity

Wokół mieszkań na parterze krąży wiele obiegowych opinii, które niestety często okazują się całkowicie niezgodne z prawdą. Część z nich wynika z doświadczeń lokatorów, którzy kiedyś mieszkali w obiektach określanych mianem tzw. starego budownictwa. I rzeczywiście, kiedyś mieszkania na najniższym piętrze rzeczywiście wiązało się z pewnymi niedogodnościami. Obecnie jednak projektanci i wykonawcy niejako już na etapie planowania obiektów mieszkalnych próbują wyeliminować najważniejsze mankamenty mieszkań parterowych.

Kupujący najczęściej obawiają się zimnych podłóg w mieszkaniach na parterze. Jednak obecnie przy budowie nowoczesnych inwestycji deweloperzy zabiegają o to, aby stosowane były dodatkowe izolacje dolnej strony. Stopień ocieplenia parterowego mieszkania jest więc podobny jak lokali na wyższych kondygnacjach.

Drugim poważnym zastrzeżeniem do mieszkań na parterze jest przekonanie, że są one szczególnie narażone na włamania. Kiedyś w lokalach takich zwykle montowane kraty. Obecnie stosowane są nowoczesne systemy zabezpieczeń, które mają skutecznie blokować ewentualne próby włamań (np. okna na klucz, czujki magnetyczne, zewnętrzne rolety antywłamaniowe itp.).

Jakie są zalety mieszkania na parterze?

Główna zaleta, o której nie da się nie wspomnieć, to cena. Zwykle mieszkania na parterze są tańsze niż pozostałe lokale. Dlatego jest to doskonała szansa na mieszkanie dla osób z ograniczonym budżetem. Ale to nie jedyna zaleta. Mieszkania na parterze z pewnością zostaną docenione przede wszystkim przez rodziny z małymi dziećmi oraz osoby starsze. Odpada konieczność pokonywania schodów, co jest szczególnie ważne w przypadku bloków bez windy. Wnoszenie i wynoszenie ciężkiego wózka dziecięcego lub próba zmieszczenia się z nim w ciasnej windzie na dłuższą metą może być bardzo uporczywe. A co w przypadku gdy winda nie działa? Ci, którzy chociaż raz przeżyli awarię widny doskonale wiedzą, jakie to uczucie, gdy trzeba “wspiąć się” na kolejne piętro z dzieckiem na rękach lub ciężkimi zakupami.

Libra Developer Sp. z o.o.

Domy jednorodzinne i mieszkania na sprzedaż
60-131 Poznań
ul. Augustyna Kordeckiego 6A/1
tel. 061 89 31 041 
kom. 509 497 040
.